739388777
CZ / EN / RU

Úspora energie: šetříme náklady i životní prostředí


Energeticky úsporné byty od JRD dokážou ušetřit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Ty spotřebují zhruba 90 kWh/m2 ročně, zatímco energeticky pasivní budova méně než 15 kWh/m2. Úspora energií i peněz v našich pasivních bytech je proto velmi výrazná.

Náskok díky nejmodernějším technologiím

Tepelné vlastnosti nízkoenergetických a energeticky pasivních domů jsou tak vynikající, že i když v zimě dojde k výpadku dodávek energií, neklesne teplota v interiéru pod 18 °C. Dosahujeme jich pomocí dokonalých izolací, kvalitních oken s trojskly a systému řízeného větrání s rekuperací tepla.

Klademe důraz na kvalitu provedení stavby a v maximální míře využíváme přírodní, ekologické materiály. Provádíme speciální testy vzduchotěsnosti domů (Blower-Door test) a kontrolu fasád termovizí. Naše developerské projekty jsou realizovány v nejvyšší kvalitě a své jedinečné vlastnosti si udrží po desetiletí.

Energetická nezávislost

Energeticky úsporné projekty od JRD využívají ekologické teplovzdušné vytápění i další alternativní zdroje jako například tepelná čerpadla. Jejich výborné tepelné vlastnosti významně zkracují topnou sezónu.

Nízké provozní náklady

Roční úspora výdajů domácnosti za energie v případě nízkoenergetických a pasivních bytů od JRD dosahuje až 15 000 Kč. Nízké spotřeby energií dosahujeme díky jedinečným izolačním vlastnostem našich domů, optimálnímu využití sluneční energie a rekuperaci odpadního tepla, které se předává ve výměníku čerstvému vzduchu a nemusí se tak vytápět znovu.

Výhodná investice do budoucnosti

Se zvyšujícími se cenami energií roste nejen vaše roční úspora nákladů, ale i tržní cena nízkoenergetických a pasivních domů. Ve společnosti stále stoupá povědomí o nutnosti trvale udržitelného rozvoje a environmentálně šetrné výstavby. Řešení, která vám JRD nabízí již dnes, se v blízké budoucnosti stanou normou.

Přečtěte si více o našich ekologických stavbách a prohlédněte si naše aktuální bytové projekty v Praze.