Our benefitsProč si pořídit nízkoenergetické bydlení?

Jistě se ptáte, proč si pořídit energeticky pasivní nebo nízkoenergetické bydlení od JRD. Co vám tento krok může přinést?

Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Jde o vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. A přestože nízkoenergetické stavby stále nejsou v České republice převažující, jsme přesvědčeni, že není daleko doba, kdy se tento způsob stavění stane i u nás běžným.

Tento druh výstavby nahlíží na kvalitu bydlení v širším slova smyslu. Jde o vyšší kvalitu života. Základem je větší komfort, pohodlí a především mnohem zdravější vnitřní prostředí, protože vy a vaše děti nebudete dýchat škodlivé alergeny. Chápe ho šířeji ve smyslu nižší energetické náročnosti, vyšší soběstačnosti a zprostředkovaně nižší zátěže pro životní prostředí atd. Promyšlená kombinace nejnovějších poznatků a technologií vám pak dovolí býti si jisti, že místo, které nazýváte svým domovem, je nejen to nejlepší místo pro vás, ale dělá také něco pro nás pro všechny.

Z technického hlediska jde o energeticky pasivní a nízkoenergetické bydlení. Jeho podstata je velmi jednoduchá – usiluje o to v maximální možné míře jednak zabránit tepelným ztrátám a za druhé důsledně zužitkovat všechny druhy přirozeného tepla, jako je teplo vydávané lidskými těly, teplo z domácích spotřebičů nebo sluneční záření pronikající okny. Hlavní roli zde hraje izolace, použité materiály a promyšlený systém vnitřní cirkulace vzduchu.