739388777
CZ / EN / RU

Lokalita

Městská část Praha - Uhříněves nabízí krásné bydlení v klidu a zeleni na jihovýchodním okraji Prahy a v posledních letech se stala velmi žádanou příměstskou lokalitou pro bydlení. Hlavní příčinou je neustále se rozrůstající a zkvalitňující občanská vybavenost v kombinaci s dobrou dopravní dostupností do centra, kterou zajišťuje přímé autobusové spojení se stanicí metra A "Depo Hostivař" nebo "Skalka", od ledna 2009 také vlakové spojení s 8 minutovými intervaly s Hlavním nádražím (přes Hostivař, Strašnice, Vršovice) a nedaleký nájezd na dálnici D1 v Průhonicích.

V samotné obci naleznete mateřskou i základní školu, domov pro seniory, poštu, služebnu Městské policie, velké množství obchodů, restaurací a jiných služeb. Pro větší nákupy nebo za zábavou je možné vyrazit i do nedaleké nákupní zóny Čestlice, jejíž součástí je také nově vzniklý Aquapark, nebo do OC Chodov, kde naleznete pestrou nabídku zboží a služeb, restaurace a řadu dalších možností pro celou rodinu. Mimo to nabízí Uhříněves širokou škálu možností sportovního vyžití a relaxace - fotbalové hřiště, tenisové kurty, fitness, a v neposlední řadě také několik cyklostezek.

Tento rok bylo v Uhříněvsi otevřeno divadlo U22 – www.u22.cz.

Uhříněves se jako jedna z mála lokalit vyznačuje kvalitní okolní přírodou, která obyvatelům nabízí především bydlení v klidu a zeleni. Samotný projekt se nachází v těsné blízkosti rozlehlého parku v ulici V Bytovkách, nedaleko Podleského rybníka. Z tohoto pohledu budete jen obtížně hledat srovnatelnou lokalitu, která nabízí veškeré vymoženosti moderní doby s klidným bydlením v zeleni a přírodě.

http://www.stezky.info/naucnestezky/ns-dubec-uhrineves.htm

lokalita